Sesje w USA skończyły się zwyżkami, nastroje lepsze

Naftobudowa Spółka Akcyjna
opublikowano: 13-04-2001, 08:27

NOWY JORK (Reuters) - Czwartkowe sesje w USA zakończyły się zwyżkami, a dla sektora technologicznego mijający, skrócony tydzień był drugim najlepszym w historii.

Na Wall Street powrócił optymizm co do perspektyw spółek, a ostatnie dane ekonomiczne zwiększają nadzieje na kolejną obniżkę stóp.

Kurs Juniper Network, producenta infrastruktury sieciowej, wzrósł o 18 procent po tym, jak spółka poinformowała o siedmiokrotnym wzroście zysku kwartalnego.

"To może być mylne przeczucie, ale wielu ludzi uważa, że gorzej już być nie może" - powiedział Rick Meckler z firmy inwestycyjnej Liberty View, zarządzającej aktywami w wysokości miliarda dolarów.

"Kiedy na rynku panują pesymistyczne nastroje, oczekiwania są coraz niższe i gdy w końcu spółki zaczynają je spełniać, wszyscy się cieszą" - dodał.

Ostatnie dane makroekonomiczne potwierdzają tezę, że amerykańska gospodarka zwalnia tempo. W marcu spadła sprzedaż detaliczna, a w kwietniu pogorszyły się nastroje amerykańskich konsumentów. Zwiększa to nadzieje części inwestorów, że Fed po raz kolejny obniży stopy procentowe.

Nasdaq Composite wzrósł o 3,29 procent i zamknął się na poziomie 1.961,42 punktu. Po raz pierwszy od września 2000 Nasdaq rósł przez cztery sesje z rzędu. W skróconym ze względu na święta tygodniu Nasdaq zyskał 14 procent. Jest to drugi wartościowo wynik od czasu powstania giełdy w 1971 roku.

Dow Jones wzrósł o 1,13 procent i zamknął się na poziomie 10.126,94 punktu, zyskując w ciągu tygodnia 3,4 procent.

W piątek amerykańskie giełdy są zamknięte z powodu świąt Wielkiej Nocy.

((Reuters Serwis Polski, tel. +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Naftobudowa Spółka Akcyjna

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sesje w USA skończyły się zwyżkami, nastroje lepsze