Sesje w USA zaczną się raczej bez większych zmian

ENERGOAPARATURA SA
05-02-2002, 14:26

NOWY JORK (Reuters) - Wtorkowe sesje w USA rozpoczną się prawdopodobnie bez większych zmian. Wpływ na przebieg sesji może mieć publikacja indeksu aktywności gospodarczej w sektorze usług.

O godzinie 16.00 czasu polskiego Instytut Zarządzania Podażą (ISM) opublikuje wskaźnik aktywności za styczeń. Analitycy spodziewają się, że indeks spadnie do 52,0 punktu z 54,2 w grudniu.

Na rynku wciąż utrzymuje się duża nerwowość w związku z ujawnionymi praktykami zbankrutowanego koncernu energetycznego Enron, który przy pomocy księgowych sztuczek maskował swoją rzeczywistą sytuację finansową.

Gracze obawiają się, że Enron nie był w swych praktykach osamotniony, zaś zjawisko spadku zaufania inwestorów do rzetelności raportów finansowych ochrzczono mianem choroby "Enronitis".

Ze szczególną nieufnością gracze zaczęli traktować firmy o strukturze holdingu, w którym raporty są mniej czytelne niż w zwykłych spółkach. Z tego powodu w poniedziałek przecena objęła między innymi akcje General Electric - największej pod względem wartości rynkowej spółki świata.

Do godziny 14.21 kontrakty terminowe na Nasdaq 100 spadły o 7,5 punktu, do 1.479,5 punktu. Kontrakty na S&P 500 spadły o 0,8 punktu do 1.094,7 punktu.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ENERGOAPARATURA SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sesje w USA zaczną się raczej bez większych zmian