Sesje w USA zakończyły się zwyżkami dzięki Cisco

opublikowano: 08-08-2002, 07:44

NOWY JORK (Reuters) - Dzięki zwyżce w ostatnich godzinach sesji notowania na Wall Street drugi dzień z rzędu zakończyły się na plusie. Gracze kupowali przecenione akcje w nadziei, że wyższe niż oczekiwano zyski Cisco Systems zapowiadają lepsze czasy dla przedsiębiorstw.

"Ogólnie rzecz biorąc, wyniki Cisco są naprawdę dobre, szczególnie biorąc pod uwagę warunki panujące na rynku" - powiedział Noah Blackstein, wiceprezes Dynamic Power American Fund, funduszu zarządzającego 117 milionami dolarów.

Kurs Cisco wzrósł o 7,6 procent przy bardzo dużych obrotach. Największy na świecie producent infrastruktury internetowej podał, że jego zyski kwartalne były wyższe niż oczekiwali analitycy. Spółka podkreśliła jednak, że klienci nadal bardzo ostrożnie inwestują w nowe technologie, co przyczyniło się do niewielkiego spadku przychodów.

Środa była na Wall Street drugim dniem zwyżek z rzędu. We wtorek indeksy gwałtownie wzrosły ponieważ rynek ma coraz większą nadzieję, że w przyszłym tygodniu Fed jeszcze raz obniży stopy procentowe, chcąc zapobiec w ten sposób nawrotowi recesji.

Indeks Dow Jones wzrósł o 2,2 procent i zamknął się na poziomie 8.456,15 punktu. Wskaźnik ten wzrósł na otwarciu, by następnie spaść i pozostawać na minusie przez większą część sesji. We wtorek Dow Jones wzrósł o prawie trzy procent.

Nasdaq Composite wzrósł o 1,7 procent i zamknął się na poziomie 1.280,90 punktu.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sesje w USA zakończyły się zwyżkami dzięki Cisco