Setka w blasku: Piórem pisać tylko w sejfie

AO
opublikowano: 27-04-2007, 00:00

Diamenty, rubiny, białe złoto, cierpliwość.

To surowce pierwszego z unikatowej serii piór Montblanc i Van Cleef & Arpels. Cena: 730 tys. dol. za sztukę! Są pióra i są instrumenty do pisania. Model Mystery Masterpiece, stworzony we współpracy Montblanc (producent zegarków i piór wiecznych) i Van Cleef & Arpels (ekskluzywna firma jubilerska) należy do najdroższych przyborów do pisania na świecie.

Firmy chcą wspólnie uczcić swe setne urodziny.

Na premierę pierwszego egzemplarza zaproszono w grudniu 2006 r. W sumie powstanie dziewięć podobnych piór. Pierwsze z serii ma 840 diamentów i 20 rubinów. Takie same kamienie przyozdobią jeszcze dwa cacka. W innych trzech piórach miejsce rubinowych zdobień zajmą szmaragdy, a w końcowej trójce — szafiry.

Na takie pióro trzeba 1,5 roku pracy wielu specjalistów.

Białe złoto najwyższej próby nadaje lekkości, a grawerowany napis na pokrytej rodem stalówce: „One hundred years of Van Cleef & Arpels and Montblanc”, sprawia, że pióro zyskuje na kolekcjonerskiej wartości. Na szczycie skuwki tkwi diament w kształcie logo firmy Montblanc. A kto kupi owe unikaty? W tej sprawie obie firmy (jeszcze?) się nie wypowiadają.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Setka w blasku: Piórem pisać tylko w sejfie