SferaNet sięgnie po pieniądze inwestorów

GSU
opublikowano: 04-07-2017, 12:52
aktualizacja: 04-07-2017, 12:53

Notowana na NewConnect firma nie wyklucza emisji, żeby zdobyć pieniądze na wkład własny na inwestycję w światłowód.

SferaNet zamierza wybudować sieć światłowodową w powiecie bielskim oraz cieszyńskim o długości ok. 1,3 tys. km. Na ten cel otrzyma dofinansowanie w wysokości ponad 33,6 mln zł w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Wysokość dofinansowania może robić wrażenie, biorąc pod uwagę skalę działalności spółki, która w 2016 r. wypracowała 1,1 mln zł EBITDA i 4,5 mln zł przychodów. Wartość dofinansowania to 78 proc. całej inwestycji, więc firma na potrzeby projektu w ciągu trzech lat musi pozyskać 10 mln zł wkładu własnego.

-    Planujemy w związku z tym korzystać z zewnętrznych źródeł finansowania. Rozważane są emisja akcji, obligacji oraz kredyt inwestycyjny. Zapewne w trakcie realizacji projektu każda z form zostanie na odpowiednim etapie uruchomiona – mówi “PB” Anna Stanaszek, prokurent spółki SferaNet.

Nie ukrywa, że projekt będzie potężnym wyzwaniem dla spółki, ale równocześnie liczy na skok m.in. wartości przedsiębiorstwa czy liczby klientów.

- Początek realizacji może być trudny, ponieważ pojawi się sporo kosztów operacyjnych, które nie są kosztami kwalifikowanymi w dofinansowaniu. Mamy jednak dużą szansę na rozsądne finansowanie zewnętrzne, dlatego jestem pewna, że spółka udźwignie to wyzwanie i będzie dominującym podmiotem na danym terenie – mówi prokurent  firmy SferaNet.

SferaNet liczy, że w wyniku realizacji projektu stanie się atrakcyjnym podmiotem do przejęcia przez potencjalnego inwestora branżowego.
 
- Nigdy nie było tajemnicą, że w przyszłości spółka będzie na sprzedaż, po osiągnięciu odpowiedniej liczby klientów i wartości – mówi Anna Stanaszek.

SferaNet jest notowana na NewConnect od sierpnia 2014 r. Prowadzi działalność na rynku telekomunikacyjnym. Jednym z jej akcjonariuszy jest fundusz kapitałowy - ABS Investment, który posiada 11,12 proc. akcji. W lutym w akcjonariacie spółki ujawniła się z udziałem ponad 5 proc. katowicka grupa 3S specjalizująca się w rozwiązaniach telekomunikacyjnych i data center.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy