Sfinks chce w tym roku przeprowadzić nową emisję akcji i zadebiutować na GPW

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 09-03-2006, 20:48

Prowadzący sieć restauracji Sfinks chce w tym roku przeprowadzić nową emisję akcji, aby pozyskać z niej do kilkunastu mln zł i przenieść się na GPW. Oprócz nowych akcji w ofercie znajdą się też istniejące papiery spółki - powiedział w czwartek PAP prezes spółki Piotr Mikołajczyk.

Prowadzący sieć restauracji Sfinks chce w tym roku przeprowadzić nową emisję akcji, aby pozyskać z niej do kilkunastu mln zł i przenieść się na GPW. Oprócz nowych akcji w ofercie znajdą się też istniejące papiery spółki - powiedział w czwartek PAP prezes spółki Piotr Mikołajczyk.

    Na pytanie PAP, czy planowane jest wówczas przejście Sfinksa z CeTO na GPW, Mikołajczyk odpowiedział: "Tak, pozyskanie przez nas środków z emisji wiązałoby się z przejściem na GPW".

    Prezes poinformował, że w ofercie poza nową emisją znajdą się też istniejące akcje Sfinksa, ale nie chciał ujawnić czy będą one sprzedawane przez Enterprise Investors, który ma ponad 30 proc. akcji spółki.

    W ubiegłym roku Jacek Woźniak, partner w EI zapowiadał, że fundusz może zdecydować się na wyjście z tej inwestycji przy nowej emisji.

    O nowej emisji serii F akcji z wyłączeniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy zdecyduje WZA zwołane na 29 marca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane