Sfinks ma nowego starego prezesa

AR
opublikowano: 25-10-2019, 17:30

Sylwester Cacek wrócił na stanowisko prezesa Sfinks Polska - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Rada nadzorcza Sfinks Polska - spółki gastronomicznej zarządzającej m.in. sieciami Sphinx, Piwiarnia Warki, Chłopskie Jadło i Fabryka Pizzy -  w piątek powołała ponownie na stanowisko prezesa zarządu Sylwestra Cacka, największego akcjonariusza spółki.  Przypomnijmy, Sylwester Cacek zrezygnował z funkcji w lipcu z powodu słabej kondycji finansowej spółki. 

- Sfinks jest w ważnym momencie realizacji swojej strategii rozwoju – działając w branży gastronomicznej musimy mierzyć się z wieloma wyzwaniami, w tym poważnymi zmianami prawa, ale też rynek stwarza wiele szans. Aby dobrze je wykorzystać, skutecznie radząc sobie przy tym z trudnościami, musimy jako spółka mieć aktualną, adekwatną do rozwoju sytuacji strategię oraz działać sprawnie jako organizacja. Będąc największym akcjonariuszem Sfinksa, od lat związanym ze spółką, jestem tym żywotnie zainteresowany i dlatego zdecydowałem się wrócić do zarządu oraz bezpośrednio zaangażować się w realizację tych celów – komentuje Sylwester Cacek.

Jednocześnie z dniem 25 października br. z zarządu Sfinksa odchodzi wiceprezes Dariusz Strojewski. Aktualnie skład zarządu stanowią tym samym Sylwester Cacek, jako prezes, i Dorota Cacek, wiceprezes spółki od 2011 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu