Sfinks zwiększa zasięg

WIS
opublikowano: 25-04-2007, 00:00

Duży wzrost sprzedaży i zysków zanotował Sfinks w I kw.. A to nie koniec, bo firma szykuje nowe marki i rusza za granicę.

Duży wzrost sprzedaży i zysków zanotował Sfinks w I kw.. A to nie koniec, bo firma szykuje nowe marki i rusza za granicę.

Notowany na giełdzie Sfinks, który rozwija sieć restauracji Sphinx (92) oraz Chłopskie Jadło (8), nabiera wiatru w żagle. W I kwartale zwiększył sprzedaż o 30 proc. — do 41,3 mln zł. Jego zyski rosły jeszcze szybciej. Były o ponad 40 proc. wyższe niż przed rokiem i osiągnęły 2,8 mln zł.

Michał Seider, wiceprezes Sfinksa, twierdzi, że zyski powinny w kolejnych kwartałach rosnąć także szybciej niż sprzedaż, co ma wynikać z coraz większego efektu skali, a także wzrostu transakcji w istniejących restauracjach.

Oczywiście firma nie zamierza poprzestać na tym co ma. Zgodnie ze strategią rozwoju na lata 2007-11 chce zwiększyć liczbę restauracji do 320, a więc ponad trzykrotnie.

Będzie otwierać nie tylko kolejne lokale Sphinx (docelowo 225) i Chłopskie Jadło (25), ale także restauracje dwóch nowych marek, z których pierwszą poznamy w tym roku. Możliwe, że będzie to marka pochodząca z Niemiec.

— Do końca II kwartału powinny się rozstrzygnąć losy prowadzonych przez nas negocjacji w sprawie przejęcia działającej w Niemczech sieci — mówi Grzegorz Dąbrowski, prezes Sfinksa.

W tym roku firma zamierza też otworzyć pierwsze restauracje w Czechach i na Węgrzech. Jest też dobra informacja dla inwestorów Sfinksa, którzy w jego ofercie publicznej zapisywali się na akcje nowej emisji. Z powodów formalnych nie otrzymali akcji, tylko prawa do nich. W maju i czerwcu będą mogli zamienić prawa na walory Sfinksa. Jest to ważne także dla samej spółki, bo będzie mogła wreszcie skorzystać z pieniędzy uzyskanych z tej emisji (14 mln zł).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WIS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu