SG: dane o nastrojach przemysłu nie zmieniły wiele

Marek Druś
opublikowano: 21-03-2002, 13:13

Ostatnie badanie przez GUS nastrojach przemysłu w marcu wskazuje na ich umiarkowaną poprawę, choć nadal są gorsze niż w analogicznym okresie ubiegłego roku oraz siedmiu lat poprzednich, napisali w swoim dziennym raporcie analitycy Societe Generale.

Wnioski, które można wyciągnąć z ostatnich badań nastrojów są niejednoznaczne, uważają autorzy raportu. Sytuacja w przemyśle stabilizuje się. Nie ma wprawdzie wyraźnych sygnałów jej poprawy, ale nie widać również znaków jej dalszego pogarszania.

- Dopóki nie będzie widać silnej i trwałej poprawy popytu, sytuacja gospodarcza pozostaje dość niewyraźna. Dlatego nie widzimy dużych szans jej poprawy w nadchodzących miesiącach – głosi raport SG.

Zdaniem analityków, warto jednak zwrócić uwagę, że w marcu o poprawie sprzedaży informowali detaliści. Jednocześnie informowano o spadku nastrojów konsumentów. Zdaniem analityków SG, dane te wskazują, że spadek drugiego wskaźnika miał w większym stopniu podłoże psychologiczne, a nie ekonomiczne.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane