SG zabezpieczyła towar wart 30 mln zł; zatrzymano 15 cudzoziemców

PAP, DI
opublikowano: 22-03-2016, 08:54

Podrobione towary, m.in. odzież oraz kosmetyki, o wartości 30 mln zł zabezpieczyli funkcjonariusze Straży Granicznej podczas akcji w podwarszawskiej Wólce Kosowskiej. Zatrzymano 15 cudzoziemców, poinformował we wtorek Nadwiślański Oddział Straży Granicznej.

Podczas wspólnej akcji z przedstawicielami Urzędu Kontroli Skarbowej z Białegostoku funkcjonariusze SG zatrzymali handlarzy narodowości: ormiańskiej, bułgarskiej, wietnamskiej i pakistańskiej. Wśród zatrzymanych jest obywatel Wietnamu, który przebywał na terenie Polski bez ważnych dokumentów i ukrywał się przed deportacją.

Wólka Kosowska pod Warszawą to jedno z największych centrów handlu hurtowego w kraju. (Puls Biznesu pisał niedawno o Wólce Kosowskiej - red. pb.pl).

"To trzecia tak duża akcja w Wólce Kosowskiej, skierowana przede wszystkim na walkę z nielegalną migracją oraz przestępczość transgraniczną" - powiedziała PAP rzeczniczka Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej Dagmara Bielec-Janas.

Okazało się, że w ponad 100 busach znajdowała się podrobiona markowa odzież, obuwie oraz kosmetyki. "Opatrzone logiem markowych firm podróbki sprzedawane były w hurtowych ilościach handlarzom-pośrednikom, jak również detalistom, a następnie rozprowadzane do sklepów, hurtowni i bazarów na terenie całej Polski" - powiedziała rzeczniczka.

Zatrzymanym cudzoziemcom przedstawiono zarzut handlu wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Grozi za to kara do 5 lat więzienia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane