Shell: Chiny mogą potroić produkcję energii elektrycznej

PM, Reuters
opublikowano: 17-01-2022, 14:51

Według informacji opublikowanych w poniedziałek przez Royal Dutch Shell, do 2060 roku w Chinach produkcja prądu będzie zapewniała 60 proc. krajowego zapotrzebowania na energię. W tej chwili jest to 23 proc.

fot. Bloomberg

Shell jest jednym z największych globalnych inwestorów w chińskim sektorze energetycznym. Prowadzi działalność w zakresie produkcji gazu, petrochemii i detalicznej sieci paliwowej. Jest wiodącym dostawcą skroplonego gazu ziemnego, a ostatnio rozszerzył swoją działalność o branże niskoemisyjne.

Brytyjsko-holenderski koncern przewiduje, że produkcja energii elektrycznej w Chinach wzrośnie trzykrotnie, do ponad 60EJ w 2060 roku z 20EJ w 2020 roku. Ma to mieć pozytywny wpływ na środowisko. Do 2034 roku energia odnawialna, między innymi słoneczna i wiatrowa, ma wyprzedzić węglową stając się najważniejszym źródłem produkcji energii elektrycznej w Chinach.

Firma spodziewa się również, że cena węgla w Chinach wzrośnie do 204,82 USD za tonę w 2060 roku z 47 USD w 2030 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane