Shell zainwestuje w 10-krotny wzrost liczby ładowarek do pojazdów EV w Wielkiej Brytanii

PM, Bloomberg
opublikowano: 11-05-2022, 11:19
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

W środę Shell poinformował o planie 10-krotnej rozbudowy liczby punktów ładowania pojazdów elektrycznych w Wielkiej Brytanii. Jest to część planu zwiększenia inwestycji koncernu w walkę ze zmianami klimatu.

fot. Peter Boer/Bloomberg

Zgodnie z wtorkowym oświadczeniem, do 2030 roku brytyjsko-holenderski koncern zainstaluje na terenie Wielkiej Brytanii 100 tys. punktów do ładowania samochodów napędzanych prądem.

– Dostęp do publicznych punktów ładowania musi być łatwy dla każdego, bez względu na miejsce zamieszkania – powiedział David Bunch, prezes Shell na Wielką Brytanię.

W planach Shella jest rozbudowa swojej sieci również poza Wyspami Brytyjskimi. Zgodnie z opublikowanymi informacjami do końca dekady koncern zamontuje 2,5 mln punktów ładowania na całym świecie.

Inwestycja w ładowarki do samochodów EV jest najnowszym posunięciem Shella, który chce zmienić kierunek swojej tradycyjnej działalności.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane