Shelton: Fed nie powinien napędzać gospodarki

Rezerwa Federalna nie powinna napędzać gospodarki USA, bo stymulacja monetarna jest dość ograniczona, uważa Judy Shelton, która doradza Donaldowi Trumpowi w sprawach gospodarki.

- To, czego chcemy, to wydajniejszy wzrost, wzrost który będzie stymulowany przez reformę podatkową, reformę regulacji, reformę handlu i ważne projekty infrastrukturalne, które umożliwią nam bycie bardziej wydajnymi jako kraj – powiedziała Shelton w CNBC.

Zobacz więcej

youtube.com

To zgodne z deklaracjami Donalda Trumpa w kampanii wyborczej. Rynek oczekuje, że jego polityka fiskalnej stymulacji i cięcia podatków może przyspieszyć tempo wzrostu. Indeksy rynków akcji rosną od wyborów prezydenckich i biją kolejne rekordy. W środę najwyższą w historii wartość zanotowały średnie Dow Jones – przemysłowa i transportowa, a także S&P500 i indeks małych spółek Russell 2000. Blisko rekordu jest także Nasdaq. Tymczasem za niecały tydzień spodziewana jest podwyżka stóp procentowych w USA. Shelton nie obawia się jednak, że będzie to oznaczało koniec powyborczej hossy na rynkach akcji, bo podwyżka stóp jest już uwzględniona w cenach. 

Shelton, dyrektor Sound Money Project, jest znana jako zwolenniczka standardu złota, która określała system monetarny USA mianem „antysystemu”. Niektórzy widzą w niej kandydatkę do władz Fed, nawet na stanowisko szefowej banku centralnego. Ona sama nie chce o tym mówić.

- To przywilej brać udział w wysiłkach transformacyjnych. Jestem bardzo podekscytowana przyszłością naszego kraju. Myślę, że perspektywy gospodarcze są naprawdę dobre i na tym się obecnie skupiam – powiedziała. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Shelton: Fed nie powinien napędzać gospodarki