Shiller: amerykański rynek akcji jest najdroższy na świecie

opublikowano: 26-09-2018, 15:54

Inwestorzy nie są już sceptyczni co do wyników spółek i spowodowali, że amerykański rynek akcji jest obecnie najdroższy na świecie, twierdzi noblista, prof. Robert Shiller.

Amerykański ekonomista ostrzega, że rynek niedźwiedzia może nadejść bez ostrzeżenia. Podkreślił jednocześnie, że nie czuje tak dużego pesymizmu jak w 2000 roku, kiedy tuż przed pęknięciem bańki spekulacyjnej dotkomów opublikował proroczą książkę pt. "Irracjonalny Entuzjazm".

Zobacz więcej

Robert Shiller, fot. Bloomberg

- Czasami myślę, że to szalone czasy, ale ludzie nie mówią teraz tak jak na przełomie milenium. Nie jesteśmy w tej samej sytuacji – powiedział Shiller w CNBC.  - Rynek może rosnąć jeszcze latami. Nie jestem w stanie przewidzieć momentu zwrotnego. Myślę, że jest obecnie ryzykownie. To ryzykowny czas, szczególnie dla inwestycji w USA, najdroższego kraju na świecie – dodał.

Shiller, twórca wskaźnika wyceny CAPE podkreśla, że amerykański rynek akcji jest według niego najdroższy na świecie. Ponownie jednak podkreślił, że to nie zyski są głównym tematem śledzonym przez rynki, ale działania Donalda Trumpa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu