Shoper.pl i Quartic zawarli alians

  • Marta Bellon
opublikowano: 17-03-2016, 22:00

Platforma Shoper udostępniła swoim klientom narzędzie do spersonalizowanych rekomendacji.

Klienci oczekują ofert i komunikatów dostosowanych do ich oczekiwań. Dostrzega to coraz więcej firm z branży e-commerce. Platforma Shoper.pl oferująca oprogramowanie i narzędzia do uruchamiania e-sklepów wzbogaciła się o system rekomendacji QuarticON stworzony przez polską spółkę. System przetwarza dane o zachowaniach użytkowników, tworzy ich profile behawioralne i proponuje dopasowane produkty. Efektem współpracy firm Shoper.pl i Quartic jest bazująca na nim aplikacja, którą platforma udostępniła ok. 10 tys. klientom.

— W Polsce po nasze rozwiązanie sięgnęły już największe sklepy z branży e-commerce: Leroy Merlin, Wittchen czy Apart, oraz kilkadziesiąt sklepów korzystających z Shopera — mówi Paweł Wyborski, założyciel spółki Quartic, która działa też na rynku chińskim.

— Nasze rekomendacje produktowe zostały rozmieszczone i skonfigurowane w sklepie na podstawie wyselekcjonowanych i przetestowanych wcześniej praktyk — dodaje Przemysław Mańkowski, prezes spółki. QuarticON to silnik rekomendacji, który automatycznie podpowiada klientom e-sklepów produkty, które mogą ich zaciekawić, pomaga im również szybko znaleźć produkt, którego w danym momencie potrzebują. Technologia, którą Quartic proponuje klientom B2B, zbiera dane o użytkownikach, którzy korzystają ze strony e-sklepu. Znajduje też w sieci użytkowników, którzy odwiedzili sklep, wyświetla im reklamy dopasowane do ich potrzeb i przypomina o sklepie. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Polecane