Sieć Małpka powiększyła się do 300 sklepów, do końca roku będzie kolejnych 100

ISBnews
opublikowano: 07-08-2014, 12:12

Sieć sklepów Małpka Express powiększyła się do 300 sklepów na koniec lipca, a do końca grudnia Małpka chce uruchomić ponad 100 kolejnych sklepów na terenie całego kraju, poinformował prezes Małpka S.A. Maciej Szturemski.

"Dzięki szybkiej ekspansji i otwarciu 300 sklepów, Małpka Express staje się rozpoznawalna w całej Polsce. W najbliższych miesiącach planujemy podtrzymać wysokie tempo rozwoju. Do końca grudnia uruchomimy ponad sto kolejnych sklepów na terenie całego kraju. Dzięki temu potwierdzimy naszą silną pozycję w czołówce rynku convenience" - powiedział Szturemski, cytowany w komunikacie.

W ostatnim kwartale Małpka Express zdecydowanie przyspieszyła ekspansję otwierając blisko 20 – 30 placówek miesięcznie. Obecnie najwięcej sklepów działa w województwie śląskim (63), zachodniopomorskim (43), wielkopolskim (40) oraz dolnośląskim (33), z czego większość funkcjonuje w największych miastach województw: Katowicach, Szczecinie, Wrocławiu i Poznaniu, podano również.

Sieć Małpka Express opiera się na zasadach systemu partnerskiego. Partnerami prowadzącymi sklep mogą zostać osoby, które prowadzą własny sklep i chcą dołączyć do sieci, jak i ci, którzy dopiero myślą o otwarciu własnego biznesu. Nawiązanie współpracy z siecią nie wymaga wkładu własnego.

"System partnerski odgrywa dużą rolę w rozwoju naszej sieci. Oferujemy atrakcyjny system rozliczeń i gwarantowane wynagrodzenie. Dzięki temu wielu handlowców decyduje się nawiązać z nami współpracę. Ci, którzy posiadają już własne sklepy mogą liczyć na dodatkowe wynagrodzenie w formie czynszu za wynajem powierzchni"– podkreślił Szturemski.

Małpka Express rozwija swoją sieć nie tylko terytorialnie, ale też poprzez testowanie i wprowadzanie nowego asortymentu. Sieć rozwija synergię z najstarszym sklepem internetowym Merlin.pl. W ramach współpracy, w sklepach Małpka Express powstały punkty odbioru Merlina, gdzie klienci mogą bezpłatnie odebrać zakupy zamówione na stronie sklepu internetowego oraz na miejscu skorzystać z oferty bestsellerów. Obecnie tego rodzaju punkty są dostępne w ponad 100 sklepach Małpka Express, m.in. w województwie śląskim, wielkopolskim, łódzkim i mazowieckim.

Małpka Express to ogólnopolska sieć sklepów formatu convenience rozwijana na zasadach systemu partnerskiego. Sklepy oferują asortyment spożywczo-monopolowy, składający się z ok. 2.500 indeksów produktowych. Małpka S.A. należy do Grupy Handlowej Czerwona Torebka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Polecane