Siedmiu wspaniałych na fotel prezesa KGHM

ES
08-04-2008, 00:00

Kandydaci na szefa KGHM przeszli przez wstępne sito. Tradycyjnie kontrowersji nie zabrakło, a poszło o ujawnienie nazwisk kandydatów.

Kandydaci na szefa KGHM przeszli przez wstępne sito. Tradycyjnie kontrowersji nie zabrakło, a poszło o ujawnienie nazwisk kandydatów.

Siedmiu kandydatów dopuściła wczoraj rada nadzorcza Polskiej Miedzi do ostatniego etapu konkursu na szefa jednej z największych spółek skarbu państwa. Od tego, jak wypadną podczas indywidualnych przesłuchań, zależeć będzie wygrana w wyścigu o prestiżową funkcję, wielkie wyzwanie i miesięczną pensję ponad 40 tys. zł. Komisja konkursowa przez weekend weryfikowała aplikacje osiemnastu kandydatów. Jak poinformowała spółka we wczorajszym komunikacie, wymagania formalne spełniło siedmiu z nich. Odrzucono aplikację m.in. Stanisława Speczika, który kierował już KGHM. Nie spełnił on jednego z wymogów dotyczącego 6-letniego stażu w zarządzaniu tak dużą spółką. Pozostałych dziesięć aplikacji odrzucono z podobnych powodów.

Firma nie podaje do publicznej wiadomości nazwisk kandydatów. Na wczorajszym posiedzeniu rady protestowali przeciw utajnieniu członkowie rady z ramienia załogi. Ich zdaniem, nazwiska już dziś powinny być jawne, a ich ukrywanie przed dziennikarzami, zdaniem szefa miedziowej Solidarności, jest nieetyczne.

— Kazano nam milczeć, choć ostro sprzeciwiłem się treści podanego wczoraj komunikatu — powiedział Józef Czyczerski, członek rady nadzorczej i szef Solidarności.

Ale, zdaniem jednego z doradców personalnych, to milczenie jest wskazane.

— Uważam, że na finalnym etapie rekrutacji aż taka transparentność nie powinna być wymagana. I to również w interesie osób, które złożyły aplikacje — ocenia Andrzej Maciejewski, szef polskiego oddziału Spencer Stuart.

Józef Czyczerski dodaje, że nazwiska kandydatów, którzy dostali się do kolejnego etapu, nic mu nie mówią. Na pewno pozna lepiej kandydatów podczas przesłuchań konkursowych, które mają się odbyć 17 kwietnia na kolejnym posiedzeniu rady nadzorczej koncernu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ES

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Siedmiu wspaniałych na fotel prezesa KGHM