Siemens Energy ostrzega przed większą stratą netto

Jakub Sławiński, CNBC
opublikowano: 08-08-2022, 10:53
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Spółka dostarczająca urządzenia dla energetyki poinformowała, że spodziewa się “głębszej” straty netto w 2022 roku niż wcześniej oczekiwano. Pierwotnie, miała ona wynieść 200 mln EUR. Powodem zmian w prognozie ma być restrukturyzacja działalności Simensa w Rosji - donosi CNBC.

Siemens Energy
Siemens Energy
Thorsten Wagner

Firma spodziewa się większej straty niż rok temu. Powodem ma być wyższa opłata o nazwie “pozycje specjalne”. W 2021 strata wyniosła 560 mln EUR.

Siemens Energy został wydzielony z Siemens w 2022 r. i posiada większość w zmagającym się z problemami producencie turbin wiatrowych “Siemens Gamesa”.

Na początku roku spółka zapowiedziała, że wstrzyma wszelkie nowe interesy w Rosji po decyzji Kremla o inwazji na Ukrainę. Siemens dodał, że sprzedaż w Moskwie stanowi niski jednocyfrowy udział procentowy w całkowitej sprzedaży na poziomie 28,48 mld EUR. - pisze CNBC

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane