Siemens liczy się z wyhamowaniem wzrostu sprzedaży w Chinach

26-05-2004, 19:32

Siemens prognozuje, że jego tegoroczna sprzedaż komórek oraz sprzętu sieci komórkowych w Chinach nie wzrośnie więcej niż o 3 proc. Ponownego ożywienia popytu spodziewa się jednak już w przyszłym roku.

Siemens, czwarty na świecie producent komórek, tłumaczy tegoroczną stagnację sprzedaży w Chinach nasyceniem rynku w największych miastach. Niemiecki koncern liczy na to, że największe chińskie sieci komórkowe China Mobile i China Unicom zwiększą inwestycje w przyszłym roku. Stanie się tak, gdy otrzymają zgodę na rozszerzenie oferty o dostęp do multimediów.

Siemens twierdzi, że ma obecnie co najmniej 5 proc. chińskiego rynku komórek. Nokia, światowy lider branży, ma 15 proc., a Motorola 14 proc. W Chinach jest obecnie 296 mln użytkowników telefonów komórkowych.

Siemens oczekuje, że w 2004 roku największy wzrost sprzedaży zanotuje w Rosji i Indiach. Szacuje, że wyniesie on 20 proc.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Siemens liczy się z wyhamowaniem wzrostu sprzedaży w Chinach