Siemens podpisał umowę na pociągi w Indiach wartą 3 mld EUR

opublikowano: 16-01-2023, 15:50
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Siemens podpisał kontrakt o wartości 3 mld EUR (3,25 mld USD) na dostawę i obsługę pociągów towarowych w Indiach, podała w poniedziałek niemiecka firma inżynierska, dla której to największa umowa dotycząca lokomotyw w jej historii – donosi agencja Reutersa.

Fot. Big G Media/Unsplash

W ramach umowy Siemens dostarczy 1200 lokomotyw elektrycznych i zapewni serwis przez 35 lat, także największy w historii Indii.

Zaprojektowane przez firmę Siemens pociągi o mocy 9 tys. koni mechanicznych i maksymalnej prędkości 120 km/h będą montowane w Indiach w ciągu najbliższych 11 lat, a dostawy rozpoczną się za 24 miesiące.

„Te nowe lokomotywy… mogą zastąpić od 500 tys. do 800 tys. ciężarówek w ciągu całego cyklu działania” — powiedział dyrektor generalny Siemens Mobility, Michael Peter.

Zamówienie było dużym krokiem dla Siemensa w Indiach, powiedział Peter agencji Reutersa, dodając, że firma wcześniej dostarczała tam głównie komponenty i infrastrukturę.

Umowa jest ostatnim kontraktem wygranym przez Siemensa po podpisaniu w grudniu umowy o wartości 900 mln EUR na nową linię metra w Sydney w Australii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ON, Reuters

Polecane