Siemens zwolni 6,9 tys. ludzi

AR, The Local
opublikowano: 20-11-2017, 16:22
aktualizacja: 20-11-2017, 16:22

Restrukturyzacja koncernu pochłonie tysiące miejsc pracy – informuje "The Local".

W poniedziałek niemiecki koncern ogłosił, że planuje redukcję zatrudnienia na całym świecie, głównie w sektorze paliw kopalnianych. Sprawy na razie nie komentują ani związki zawodowe, ani politycy. Połowa likwidowanych miejsc pacy przypada na Niemcy.

- Branża energetyczna doświadcza komplikacji o bezprecedensowym zasięgu i prędkości – mówi Lisa Davis, członek zarządu spółki mającej siedzibę w Monachium.

Chodzi m.in. o spadający globalny popyt na duże turbiny wykorzystywane w elektrowniach i jednoczesny wzrost popularności źródeł energii odnawialnej. To – jak wynika z oficjalnego oświadczenia spółki – sprawia, że na rynku nie ma wystarczającej liczby zamówień, aby utrzymać wszystkie fabryki Siemensa. Tylko w Niemczech spółka zwolni 2,6 tys. pracowników i zamknie dwa zakłady produkcyjne – w Goerlirtz i w Leipzig. Kolejne 1,1 tys. osób straci pracę w Europie, a 1,8 tys. w USA.

– To smutna wiadomość – komentuje Stanislaw Tillich  premier Saksonii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR, The Local

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu