Sikorski: Amerykanie optymistycznie o gazie łupkowym w Polsce

PAP
24-09-2010, 07:36

Amerykańskie koncerny z coraz większym optymizmem widzą perspektywy eksploatacji gazu łupkowego w Polsce - powiedział w  czwartek po spotkaniu w Nowym Jorku z ich przedstawicielami minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

"Odniosłem wrażenie, że firmy wydobywcze są coraz bardziej optymistyczne jeśli chodzi o perspektywy opłacalnego wydobycia gazu łupkowego. Cieszy mnie to, bo byłaby to wielka szansa i na bezpieczeństwo energetyczne i w ogóle na rozwój naszego kraju" - powiedział minister.

Sikorski uczestniczył w Nowym Jorku w spotkaniu nowo utworzonej Polsko-Amerykańskiej Rady Biznesu. Zrzesza ona około 20 wielkich korporacji amerykańskich obecnych już na rynku w Polsce m.in. kilka firm naftowych, które prowadzą tam poszukiwania gazu łupkowego.

W środę zadeklarowały one, że będą promować w USA wizerunek Polski jako doskonałego kraju do inwestowania.

"Fakt, że amerykańscy biznesmeni z najpoważniejszych firm w różnych sektorach mówią, że Polska jest dobrym miejscem do inwestowania, potwierdza to, co mówię od jakiegoś czasu - że polska rzeczywistość jest lepsza od wyobrażenia o Polsce, i to zarówno za granicą, jak i w samej Polsce" - powiedział minister Sikorski.

Tomasz Zalewski (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Sikorski: Amerykanie optymistycznie o gazie łupkowym w Polsce