Sikorski ma gazową intuicję

DI
opublikowano: 05-11-2012, 18:02

Minister spraw zagranicznych zapowiada dobre wieści w sprawie cen gazu. Pachnie obniżką ze strony Gazpromu.

„Intuicja podpowiada mi, że min. Budzanowski wkrótce będzie miał ważne wiadomości ws. cen gazu dla Polski” – takim wpisem pochwalił się właśnie Radosław Sikorski, minister spraw zagranicznych, na twitterze.

Jak go można odczytywać? Według znawców tematu prawdopodobnie chodzi o porozumienie na linii PGNiG-Gazprom. Polski gigant założył rosyjskiemu arbitraż w Sztokholmie, bo uważa, że odbiera gaz po zawyżonej cenie. Według naszych ustaleń trwają rozmowy na najwyższym szczeblu. W weekend przedstawiciele Gazpromu byli w Warszawie i być może padał z ich strony nowa propozycja. Na niedawnym spotkaniu z dziennikarzami, Mikołaj Budzanowski, minister skarbu, sygnalizował, że „jeśli dostaniemy akceptowalną propozycję obniżki cen gazu, to jesteśmy skłonni odstąpić od arbitrażu. Wcześniejsze propozycje, zakładające obniżkę o 10 proc. takie nie były”

Radosław Sikorski, fot. Borys Skrzyński
Radosław Sikorski, fot. Borys Skrzyński
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane