Sikorski ma gazową intuicję

DI
05-11-2012, 18:02

Minister spraw zagranicznych zapowiada dobre wieści w sprawie cen gazu. Pachnie obniżką ze strony Gazpromu.

Radosław Sikorski, fot. Borys Skrzyński
Zobacz więcej

Radosław Sikorski, fot. Borys Skrzyński

„Intuicja podpowiada mi, że min. Budzanowski wkrótce będzie miał ważne wiadomości ws. cen gazu dla Polski” – takim wpisem pochwalił się właśnie Radosław Sikorski, minister spraw zagranicznych, na twitterze.

Jak go można odczytywać? Według znawców tematu prawdopodobnie chodzi o porozumienie na linii PGNiG-Gazprom. Polski gigant założył rosyjskiemu arbitraż w Sztokholmie, bo uważa, że odbiera gaz po zawyżonej cenie. Według naszych ustaleń trwają rozmowy na najwyższym szczeblu. W weekend przedstawiciele Gazpromu byli w Warszawie i być może padał z ich strony nowa propozycja. Na niedawnym spotkaniu z dziennikarzami, Mikołaj Budzanowski, minister skarbu, sygnalizował, że „jeśli dostaniemy akceptowalną propozycję obniżki cen gazu, to jesteśmy skłonni odstąpić od arbitrażu. Wcześniejsze propozycje, zakładające obniżkę o 10 proc. takie nie były”

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Sikorski ma gazową intuicję