Sikorski: Prezydent jest zwolennikiem porozumienia ws. tarczy

PAP
opublikowano: 04-07-2008, 16:22

Prezydent Lech Kaczyński jest zwolennikiem porozumienia z Amerykanami w sprawie instalacji w Polsce elementów tarczy antyrakietowej - powiedział w piątek dziennikarzom po spotkaniu z prezydentem szef dyplomacji Radosław Sikorski.

Jak dodał, razem z wiceszefem MSZ Witoldem Waszczykowskim w siedzibie BBN nakreślili prezydentowi "bardziej dogłębny stan, genezę negocjacji" w sprawie tarczy oraz "te decyzje, które są podejmowane".

"Pan prezydent podkreślił, że jest zwolennikiem porozumienia" - mówił Sikorski. Jak dodał, Lech Kaczyński został szczegółowo poinformowany o tym, co w amerykańskim stanowisku wymagałoby zmiany, tak by mogło dojść do porozumienia.

Pytany czy prezydent był zawiedziony tym, że Polska stawia trudne warunki i nie ma jeszcze porozumienia odparł, że "pan prezydent nie ukrywa, że ma w tej sprawie inne stanowisko niż rząd".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Sikorski: Prezydent jest zwolennikiem porozumienia ws. tarczy