Sikorski: wyższa stawka pozwoli załatać dziurę w budżecie służby zdrowia

30-07-2004, 10:55

Były minister zdrowia Leszek Sikorski uważa, że podwyższenie do 9-ciu procent stawki na opiekę zdrowotną pozwoli częściowo "załatać" dziurę w budżecie służby zdrowia. Podkreślił jednak, że zwiększenie stawki automatycznie obciąży finanse publiczne. L

eszek Sikorski, który był gościem "Salonu Politycznego Trójki" w Polskim Radiu powiedział, że projekt ustawy zdrowotnej pomimo, że jest lepszy od obowiązującego obecnie prawa, nie rozwiąże wszystkich problemów związanych z ochroną zdrowia.

Jego zdaniem, przejawem nieodpowiedzialności autorów ustawy jest wyeliminowanie z niej instytucji, która miała uporządkować standardy w opiece zdrowotnej i określić jej koszt. Według byłego ministra zdrowia, w pracach nad ustawą konieczny jest kompromis, ale jeżeli nie uszczelni się systemu i nie pokaże, jak dysponuje się pieniędzmi, to kontrowersje się nie skończą.

Gość Programu Trzeciego Polskiego Radia dodał ponadto, że pracując nad projektem ustawy nie wykorzystano czasu na dyskusje z partiami politycznymi i środowiskiem medycznym. Zdaniem Leszka Sikorskiego, czas ten przeznaczono na polityczne roszady wokół rządu Marka Belki i parlamentu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Sikorski: wyższa stawka pozwoli załatać dziurę w budżecie służby zdrowia