Sikorski zgłosi się na szefa NATO?

IAR
04-03-2009, 09:32

"Gazeta Wyborcza" prorokuje, że szef MSZ Radosław Sikorski prawdopodobnie niebawem zgłosi swoją kandydaturę na sekretarza generalnego NATO. Według gazety, poufną instrukcję o "zbadaniu intencji" co do wyboru sekretarza NATO otrzymali w ubiegłym tygodniu ambasadorowie przy 27  krajach członkowskich.

Według informacji "Wyborczej", instrukcja jest rozbudowana. Szef MSZ prosi m.in. o zbadanie, czy dane kraje zamierzają wystawić własnych kandydatów i jaki jest ich stosunek do jego kandydatury.

Zdaniem dyplomatów, z którymi rozmawiała gazeta, oznacza to, że minister zdecydował się kandydować na szefa NATO. Radosław Sikorski do tej pory unikał jakichkolwiek deklaracji. O tym, że jest wymieniany w gronie faworytów, pisała prasa niemiecka i brytyjska. Premier sugerował, że Polsce zależy na tym stanowisku, a prezydent zapowiedział, że taką kandydaturę poprze.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sikorski zgłosi się na szefa NATO?