Silne fundamenty Farmacolu

Piotr Wiśniewski
31-03-2003, 00:00

Spółka jest przedsiębiorstwem znacznych rozmiarów o czym świadczy fakt generowania przychodów na poziomie 2,3 mld zł. Jednocześnie firma jest wyceniana na dość atrakcyjnym poziomie z powodu wypracowania wysokich zysków w 2002 r.. Od początku notowań kurs spółki znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Wzrost kursu od początku bieżącego roku o ponad 30 proc. doprowadził do pokonania długoterminowego poziomu oporu przy 32 zł. Tygodniowy wykres świecowy w pełni oddaje siłę waloru, poza kilkoma świecami o długich korpusach przy poziomie 34 zł gdzie pojawiła się luka hossy.

Wykształciła się formacja wskazująca na wygasanie trendu wzrostowego, co przy niższym wolumenie rozpatrywać należy jedynie jako zapowiedź ewentualnej korekty. W przypadku potwierdzenia, poziomu obrony upatrywać należy w strefie 34 zł, jeżeli dojdzie do jej przebicia to przy pułapie 32 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wiśniewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Silne fundamenty Farmacolu