Silny popyt na akcje Asseco

Robert Kurowski
09-01-2006, 00:00

Wybicie kursu Asseco Poland powyżej bariery w strefie 125-131 zł spowodowało, że trend wzrostowy znacznie przyspieszył. Efektem jest blisko 40-proc. aprecjacja oraz rekordowy poziom notowań. Co warto zauważyć, na wykresie nie widać było dotychczas poważniejszych oznak realizacji zysków. Wręcz przeciwnie, w momencie uaktywnienia się podaży, popyt windował cenę na coraz wyższy pułap.

Szczególnie widoczne jest to w ostatnim tygodniu, kiedy po konsolidacji na poziomie 145 zł pojawiły się świece z długimi dolnymi cieniami. Luka na sesji czwartkowej to sygnał, że kupujący są bardzo agresywni. Mimo to widać, że pojawiają się oznaki wykupienia akcji, bowiem obroty nie wzrosły, a oscylatory są od dłuższego czasu na bardzo wysokich pułapach. Oderwanie się ceny od podstawowej linii trendu skłania ku ostrożności, jednak już teraz widać, że poziom ponad 150 zł będzie silnym wsparciem dla kursu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Robert Kurowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Silny popyt na akcje Asseco