Siły połączone

Dorota Maj
07-10-2011, 00:00

Moda &design

moda&design

SIŁY POŁĄCZONE

Aktualne tendencje w modzie to już nie tylko fasony ubrań i kolory dodatków. Sezonowe kolekcje prezentują też lampy, dywany i krzesła. Według kreatorów bowiem wizerunek ma być spójny. W domu i poza nim. Oto lista najmocniejszych trendów

MOZAIKA THEODORA, 71×100, CHRISTIAN LACROIX DLA SICIS

KOLEKCJA THEODORA, CHRISTIAN LACROIX DLA SICIS

trend 1

BIZANCJUM

ietrudno o pomyłkę, bo to nie

N jest styl ostentacyjnie „na bogato”. Brak mu dosłowności i (na szczęście) niczego nie chce udawać. Folia to folia, a złocone pajety nie udają złotych blaszek ze skarbów antycznej Troi. Należy się powoli przyzwyczajać do myśli, że złoty to też kolor. A demonstrację wielkości konta bankowego zostawić… w garażu.

JEAN PAUL GAULTIER, KOLEKCJA JESIEŃ/ZIMA 2011

FOT. MATERIAŁY PRASOWE (9), ZEPPELIN/EAST NEWS (2), VIPHOTO/EAST NEWS

KOLEKCJA THEODORA, CHRISTIAN LACROIX DLA SICIS

32 WEEKEND 7 PAŹDZIERNIKA 2011

ŻARÓWKA ALESSILUX, SERIA VIENNA, PROJ. FREDERIC GOORIS

LAMPA ALBEDO, LAHUMIÈRE, PROJ. JEAN D'IMBLEVALLtrend 4

PŁYNNOŚĆ FORMY

Puszczamy oko do stylu vintage z lat 60. ubiegłego wieku. Tęsknimy za tym, aby „Piąty element” Luca Bessona w końcu wydarzył się w realu. Słowem: okazanie dobrej orientacji w historii designu w duchu romantyczno-nostalgicznym.

trend 2

STRUKTURA KRYSZTAŁU

Technopajęczyna, obraz komórki widziany pod mikroskopem elektronowym, ale też japońskie origami. To wszystko źródła inspiracji dla projektantów zafascynowanych regularnością i geometrycznym porządkiem. Organiczne formy i trójwymiarowy obraz graficzny.

VLADIMIR KARALEEV

DOLCE & GABBANA, READY TO WEAR, KOLEKCJA JESIEŃ/ZIMA 2011

COFFEE?, PROJ. KOBI LEVI

trend 3

LIMONKA, SZMARAGD I...

Kolory pojawiają się w nowych kolekcjach z prostą do uchwycenia regularnością. I nie jest to jeden kolor, lecz zaledwie kilka starannie wyselekcjonowanych barw. Tym razem padło na szlachetne odcienie szmaragdowej zieleni i – dla równowagi – wyzywająco technicznej żółci.

LAMPA GRAM, ZERO, PROJ. JONAS FORSMAN

SIMPLE, KOLEKCJA JESIEŃ/ZIMA 2011

trend 5

ZDERZENIE

To nie są kolorowe desenie ani barwny wzór na tle. To raczej pole bitwy o dominację, a walczącymi stronami są kolory. W dynamicznych układach. Idealne do pokazania siebie i swojego otoczenia jako wulkanu energii i kuźni błyskotliwych pomysłów.

STOLIK KUBO, PROJ. RASMUS FENHANN

7 PAŹDZIERNIKA 2011 WEEKEND 33 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Maj

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Siły połączone