Singapore Airlines najlepszą linią lotniczą

opublikowano: 18-07-2018, 12:42

Jeśli podróżować, to najlepiej z singapurskimi liniami lotniczymi, ewentualnie postawić na przewoźników znad Zatoki Perskiej. Nasz narodowy przewoźnik ma sporo do nadrobienia do najlepszych. Takie wnioski płyną z najnowszego rankingu linii lotniczych opracowywanego przez SkyTrax.

Najlepszym przewoźnikiem, zarówno w przypadku Premium, jak i pierwszej klasy zostały linie Singapore Airlines, które zdetronizowały Qatar Airways. W przypadku obu linii doszło do zamiany miejsc względem rankingu za 2017 r. Tym samym azjatycka firma po raz czwarty zdobyła wyróżnienia, odkąd doroczna nagroda została ustanowiona w 1999 r.

Singapore Airlines
Zobacz więcej

Singapore Airlines fot. Bloomberg

Trzecie miejsce na „pudle” przypadło japońskiemu operatorowi All Nippon Airways, podobnie jak przed rokiem. Tak samo w przypadku czwartego w zestawieniu przewoźnika, linii Emirates. Najlepszym europejskim przewoźnikiem, plasując się na siódmej pozycji została niemiecka Lufthansa (rok wcześniej też na 7. miejscu). 

W czołowej 10, ba nawet 50-tce próżno szukać polskiego przewoźnika. PLL Lot znalazły się bowiem dopiero na 67. miejscu rankingu, choć warto podkreślić, że poprawiły swoją pozycję. W 2017 r. narodowy operator plasował się bowiem o 12 oczek niżej. Wyprzedziły je choćby tanie linie Ryanair (64. awans z 76.) czy EasyJet (43 v. 41).  

Przez ostatnie dwa lata Singapore Airlines modernizowały swoją flotę, przebudowując wyposażenie kabin aby zapewnić większe konsole rozrywkowe i więcej miejsca, w tym na podwójne łóżka w luksusowych apartamentach A380 i pełne łóżka dla klasy biznesowej na regionalnych lotach. Miało to na celu pomoc w konkurowaniu z przewoźnikami z Bliskiego Wschodu. Singapurska linia lotnicza ma także wznowić loty nonstop do Nowego Jorku w październiku po pięcioletniej przerwie.

Ranking SkyTrax oparty jest na analizie ponad 20 mln ankiet.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Singapore Airlines najlepszą linią lotniczą