Singapur: pierwszy od czterech lat wzrost cen domów

opublikowano: 02-10-2017, 14:11

Po raz pierwszy od czterech lat wzrosły ceny domów w Singapurze, co przerwało niechlubną rekordową serię, sygnalizując poprawę koniunktury na rynku nieruchomości, donosi Bloomberg.

Indeks monitorujący ceny prywatnych nieruchomości wzrósł o 0,5 proc. w okresie trzech miesięcy zakończonym 30 września 2017 r. w porównaniu z poprzednim kwartałem, wynika z danych zaprezentowanych przez Urban Redevelopment Authority.

Singapur
fot. Bloomberg

Rosnące ceny domów i agresywne przetargi deweloperów na atrakcyjne tereny podnoszą optymizm branży, iż dojdzie w niej do trwalszego odbicia. 

Przed publikacją najnowszych danych, obserwowaliśmy 15-cie z rzędu kwartałów ze spadkową dynamiką cen, co jest najdłuższą taką serią od utworzenia indeksu w 1975 r.

Christina Li, dyrektor badań w Cushman & Wakefield w Singapurze oczekuje, że ceny pozostaną „płaskie” w całym 2017 r. oraz wzrosną o 5 proc. w 2018 r., ponieważ deweloperzy sprzedają "znaczącą" liczbę nowych domów po wyższych cenach.

Ceny apartamentów w najbardziej prestiżowych lokacjach wzrosły o 0,2 proc. po spadku o 0,5 proc. na początku roku. Natomiast w obszarach podmiejskich zwiększyły się o 0,7 proc. wobec braku zmiany kwartał wcześniej.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane