Singapur rozbudowuje sektor finansowy

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 30-10-2017, 09:30
aktualizacja: 30-10-2017, 09:31

Singapur chce wzmocnić swój status jednego z globalnych hubów w zarządzaniu majątkiem i centrum wymiany walut. Zamierza stworzyć dodatkowe miejsca pracy w sektorze finansowym i złagodzić skutki szybkich zmian w technologii, donosi Bloomberg.

W ujawnionych w poniedziałek planach, władze monetarne Singapuru poinformowały, że chcą stworzyć 4000 nowych miejsc pracy w usługach finansowych i technologiach finansowych oraz osiągnąć realny wzrost w sektorze rzędu 4,3 proc. rocznie, co przewyższałoby dynamikę dla gospodarki ogółem.

Singapur (centrum finansowe)
Zobacz więcej

Singapur (centrum finansowe) fot. Bloomberg

Dzięki technologii przekształcającej sposób produkcji, dostarczania i konsumowania usług finansowych ważne jest, aby sektor finansowy w Singapurze przekształcił się, pozostając w zgodzie z zasadami konkurencji – stwierdził szef Monetary Authority of Singapore w oświadczeniu.

Banki na całym świecie przeprowadzają redukcje, ponieważ branża finansowa jest przekształcana przez technologię cyfrową, a także stosowanie sztucznej inteligencji i robotyki. Vikram Pandit, który zarządza bankowym gigantem  Citigroup przewiduje, że około 30 procent miejsc pracy bankowej zniknie w ciągu najbliższych pięciu lat.

Stopa wzrostu w sektorze finansowym na poziomie 4,3 proc. ma być wyższa w porównaniu z planowanym ogólnym wzrostem gospodarczym szacowanym na od 2 do 3 proc., wliczając w to zestaw strategii krajowych przedstawionych w lutym. Sektor finansowy stanowi około 13 proc. produktu krajowego brutto w Singapurze.

Według danych MAS opublikowanych we wrześniu, wielkość aktywów pod zarządem wzrosła o 7 proc. w ubiegłym roku do 1,9 bln USD.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Singapur rozbudowuje sektor finansowy