Singapurskie linie lotnicze zabezpieczone finansowo do 2023 roku

  • Paweł Makosz
opublikowano: 01-06-2021, 08:53

Singapore Airlines poinformował, że 6,2 mld S$ (4,7 mld USD) pozyskane poprzez obligacje zamienne, wraz z istniejącymi rezerwami gotówkowymi, powinny pokryć jego potrzeby finansowe do roku kończącego się w marcu 2023 roku.

Free-Photos/Pixabay

We wtorek singapurskie linie lotnicze przecząco odpowiedziały na pytanie Stowarzyszenia Inwestorów Papierów Wartościowych (Singapur), czy rozważały prywatyzację.

– Biorąc pod uwagę, że wpływy z emisji praw poboru będą traktowane w bilansie jako kapitał własny, pozwala nam to na utrzymanie silnej bazy kapitałowej i stwarza możliwości pozyskania dalszego finansowania dłużnego w razie potrzeby – powiedział przewoźnik.

Od kwietnia 2020 roku Singapore Airlines pozyskały 15,4 mld USD, w tym 8,8 mld USD z emisji praw poboru. Od tego czasu linie zredukowały zatrudnienie o około 20 proc. w celu zmniejszenia kosztów.

W kwietniu Międzynarodowe Stowarzyszenie Transportu Lotniczego rozszerzyło szacunki strat za ubiegły rok do około 48 mld USD. Sytuacja jest szczególnie tragiczna dla przewoźników takich jak Singapore Airlines, którzy nie mają żadnego rynku krajowego, na którym mogliby się oprzeć.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PM, Bloomberg

Polecane