Siódma perełka wśród maruderów

MZ
opublikowano: 19-01-2011, 13:30

Prezentujemy ostatnią spółkę z tegorocznego portfela „PB”, który w dwóch ostatnich latach dał zarobić średnio 160 proc. rocznie. 

Co roku, na początku stycznia, szukamy spółek których notowania mogą odbić się po słabszym, poprzednim roku. W dzisiejszym „PB” zaprezentowaliśmy sześć z nich. Obiecaną siódmą wskazał Krzysztof Borowski, analityk KBC Securities. Stawia na papier, który w 2010 r. stracił 75 proc. wartości, czyli…

Po takiej fali deprecjacji aż chciałoby się obstawić wzrost Petrolinvestu. Na jego akcjogramie nadal widoczny jest t. spadkowy, ale warto odnotować pozytywną dywergencję na MACD. Na Stochastic powstał sygnał kupna. Niestety wskaźnik Akumulacja / Dystrybucja uwidacznia wyprzedaż akcji w rynek – poważne ostrzeżenie. W bok zaczyna zakręcać już średnia ruchoma 13 sesyjna, co może sugerować próbę ustanowienia lokalnego dna do wybicia w górę - uzasadnia Borowski.

Siódma perełka wśród maruderówSiódma perełka wśród maruderów(kliknij, by technicznie zanalizować Petrolinvest>>)

Petrolinvest dotąd jedynie rozczarowywał inwestorów. Zdecydowanie inaczej jest w przypadku tworzonego przez „Puls Biznesu” co roku portfelu z ankiety  "Ostatni mogą być pierwszymi". Ubiegłoroczny dał zarobić 137 proc. To wynik ponad 7 razy lepszy od stopy zwrotu indeksu WIG w 2010 r. Przypomnijmy, że w 2009 r. nasz portfel złożony z 7 maruderów zyskał jeszcze więcej, bo aż 183 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZ

Polecane