Siwek: Nie konsultowałem kandydatury Jakoniuk-Wojcieszak z Lepperem

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 20-06-2006, 17:46

Wiceprezes TVP Sławomir Siwek zaprzeczył, by kiedykolwiek konsultował z wicepremierem Andrzejem Lepperem kandydaturę Beaty JakoniukľWojcieszak na stanowisko dyrektora TVP 3.

Wiceprezes TVP Sławomir Siwek zaprzeczył, by kiedykolwiek konsultował z wicepremierem Andrzejem Lepperem kandydaturę Beaty JakoniukľWojcieszak na stanowisko dyrektora TVP 3.

Sam Lepper powiedział w poniedziałek, że mimo oporu prezesa TVP Bronisława Wildsteina, popiera kandydaturę Beaty Jakoniuk- Wojcieszak na stanowisko szefa TVP3. We wtorek podkreślił, że jego partia nie organizuje zamachu na stanowiska w TVP. Dodał jednak, że Samoobrona nie będzie "kwiatkiem do kożucha" dla PiS i "pewne stanowiska należą się koalicjantom"; w przeciwnym razie - jak mówił - koalicja stanie pod znakiem zapytania.

Oprócz Jakoniuk-Wojcieszak Lepper wymieniał też w kontekście TVP nazwisko Wojciecha Nomejki, który miałby zając kierownicze stanowisko w telewizyjnej "Panoramie", oraz Wiesława Rajewskiego, który według Leppera miałby odpowiadać za programy informacyjne w TVP.

"Informuję, że kandydatura Pani Beaty JakoniukľWojcieszak to moja kandydatura. Nie konsultowałem jej z Panem Andrzejem Lepperem, nie spotykałem się z nim i nie rozmawiałem od co najmniej 10 lat. Jeżeli kandydatka ta podoba się wicepremierowi Andrzejowi Lepperowi, to nie mam nic przeciwko temu" - napisał Siwek w przesłanym we wtorek PAP oświadczeniu.

Dodał, że kandydatura JakoniukľWojcieszak została skierowana zgodnie z regulaminem prac Zarządu TVP S.A i Rady Nadzorczej - do decyzji zarządu.

"Podtrzymuję ją. Jak dotychczas Pani Beata JakoniukľWojcieszak przedstawiła mi najlepszą koncepcję rozwoju oddziału TVP3 Warszawa i TVP3 Regionalnej. Jeżeli Zarząd TVP S.A. zadecyduje inaczej, dopiero wówczas będę rozważał inne kandydatury" - napisał w oświadczeniu.

W ciągu najbliższych dni (najprawdopodobniej w piątek lub poniedziałek) ma się odbyć nadzwyczajne posiedzenie zarządu TVP, na którym rozpatrzona zostanie sprawa dyrektora TVP 3.

W poniedziałek prezes TVP Bronisław Wildstein zwolnił z obowiązku świadczenia pracy dotychczasowego szefa TVP 3 Andrzeja Jeziorka. Jego obowiązki przejął dotychczasowy reporter TVP3 Kraków Mariusz Pilis.

Na tę sytuacją zareagowała obradująca w poniedziałek Rada Nadzorcza TVP. Wezwała ona zarząd spółki do przestrzegania ładu korporacyjnego i ujednolicenia stanowiska w sprawie dyrektora regionalnej Trójki. Członkowie rady tłumaczyli, że nie może być tak, iż "prezes Siwek wnioskuje o osobę, która miałaby objąć stanowisko dyrektora TVP 3, a w tym czasie pan prezes Wildstein mianuje inną osobę na stanowisko pełniącego obowiązki dyrektora TVP 3".

"Jest to wbrew zasadom korporacyjnym. Zarząd musi przyjąć jedną uchwałę w tej sprawie" - powiedział w poniedziałek PAP członek RN TVP Tomasz Rudomino.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane