Skąd pochodzi twój hamburger (WIDEO)

OSZ, Bloomberg
18-06-2013, 16:10

McDonald's w Australii przygotował aplikację na iPhone'a, która informuje użytkowników skąd pochodzą składniki w kanapce.

Aplikacja nazywa się TrackMyMacca's i pozwala zainteresowanym klientom sprawdzić dokładną drogę składników np. kanapki Big Mac. Agencja Bloomberg podkreśla, że aplikacja jest także rodzajem reklamy, która ma budować lojalność klientów wobec marki.

FOT. YouTube
Zobacz więcej

FOT. YouTube

Jak to działa? Osoba, która zakupiła produkt w restauracji McDonald's skanuje kamerą w smartfonie zdjęcie na opakowaniu kanapki, a aplikacja korzystając z GPS namierza lokal i czas kupna, dzięki czemu odtwarza dane dotyczące konkretnego dostawcy produktów. Wszystkie informacje podawane są w zabawnych animacjach.

Zobacz materiał Bloomberga poświęcony aplikacji

Aplikacja australijskiej sieci McDonald's wychodzi na przeciw oczekiwaniom klientów fast foodów, którzy często mają wątpliwości skąd tak naprawdę pochodzi kupowane przez nich jedzenie i z czego się składa. Aplikacja podaje na przykład, że kawałki kurczaka potrzebne do przygotowania McNuggets pochodzą z Eagle Farm, Queensland.

Jak działa aplikacja? Zobacz filmik McDonald's

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: OSZ, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Skąd pochodzi twój hamburger (WIDEO)