Skanska zwiększyła przychody w Polsce do 5,5 mld zł

ISBNews
11-02-2016, 16:37

Skanska osiągnęła w Polsce przychody w wysokości 5,5 mld zł w 2015 r. wobec 5,1 mld zł rok wcześniej oraz blisko 470 mln zł zysku operacyjnego w stosunku do 397 mln zł w roku poprzednim, podała spółka.

Portfel zamówień Skanska w Polsce wynosi obecnie 2,4 mld zł.

"2015 był kolejnym udanym rokiem dla Skanska w Polsce. W sumie Grupa podniosła zyskowność o ponad 18% w stosunku do roku poprzedniego [...] Spółka mieszkaniowa sprzedała 25% więcej lokali niż w roku poprzednim, a część biurowa firmy rozpoczęła realizację blisko 100 000 m2 nowoczesnej powierzchni. Listę sukcesów zamykają udane transakcje - co czwarty budynek biurowy kupiony w 2015 roku przez inwestorów w Polsce został wybudowany przez Skanska" - podsumowuje spółka.

"W 2015 roku to właśnie polska jednostka budowlana Grupy - Skanska S.A. wypracowała najwyższą marżę operacyjną spośród jednostek koncernu zajmujących się generalnym wykonawstwem" - podkreślono.

Aktualny portfel zamówień spółki w Polsce wynosi 2,4 mld zł.

"W rok 2016 wchodzimy z mocnym fundamentem, z dobrze funkcjonującym biznesem na rynkach lokalnych i z jasną perspektywą wzmocnienia naszego działania w obszarze dużych projektów" - skomentował prezes Skanska S.A. Krzysztof Andrulewicz, cytowany w komunikacie.

W 2015 r. firma zrekrutowała w Polsce łącznie ok. 1100 osób, najwięcej na rynku kieleckim (110) i warszawskim (170), ale także w Łodzi, Wrocławiu czy Lublinie. W ubiegłym roku Skanska S.A. zakończyła ponad 1100 kontraktów i podpisała 1000 nowych umów, podano również.

Skanska jest jedną z wiodących światowych firm deweloperskich i budowlanych. W Polsce zatrudnia blisko 8 tys. osób w 3 spółkach: Skanska S.A., Skanska Property Poland oraz Skanska Residential Development Poland

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Skanska zwiększyła przychody w Polsce do 5,5 mld zł