Skarbiec TFI przejmie wybrane fundusze Trigon TFI

opublikowano: 30-08-2018, 11:40

Skarbiec TFI zawarło umowę o strategicznej współpracy z Trigon TFI, zmierzającą do przejęcia przez giełdowe towarzystwo zarządzania portfelami wybranych funduszy inwestycyjnych rynku kapitałowego.

"Umowa przewiduje kontynuowanie przez Towarzystwo i Trigon TFI negocjacji zmierzających do podjęcia działań w kierunku wypracowania modelu współpracy polegającego na finansowym podziale dochodów lub poprzez wariant podziału Trigon TFI S.A. przez wydzielenie i przeniesienie na Towarzystwo zorganizowanej części przedsiębiorstwa, z zastrzeżeniem uzyskania wymaganych zgód korporacyjnych obu podmiotów oraz odpowiednich zgód regulacyjnych" - podał Skarbiec w komunikacie.

Ewa Radkowska-Świętoń
Zobacz więcej

Ewa Radkowska-Świętoń Fot. ARC

W pierwszym etapie umowa dotyczyłaby funduszy: Trigon Globalni Liderzy Wzrostu, Trigon Medycyny i Innowacji, Globalny Fundusz Medyczny, Trigon Stabilny Dochód i Trigon Obligacji. Wszystkie to fundusze inwestycyjne zamknięte.

Jak podkreślono, umowa nie dotyczy funduszy sekurytyzacyjnych ani jakichkolwiek roszczeń lub ryzyk związanych z takimi funduszami.

Czytaj także: Ludzie Trigonu przyznali się do zakupu Skarbca

- Podpisanie umowy z Trigon TFI wpisuje się w naszą strategię, której celem jest poszerzanie oferty oraz wzrost aktywów pod zarządzaniem. Chcemy rozwijać nasze kompetencje, szczególnie w zakresie rynków zagranicznych, gdzie możliwości inwestycyjne są w zasadzie nieograniczone, a duża płynność pozwala na ich efektywne wykorzystanie. Wierzymy, że tworzenie silniejszych i większych organizacji jest korzystne zarówno dla naszych akcjonariuszy, jak i klientów – podkreśla Ewa Radkowska-Świętoń, prezes Skarbiec Holding i Skarbiec TFI.

- Mamy uzgodniony plan współpracy i skupiamy się na tym, co najlepsze i najbezpieczniejsze dla naszych klientów. Przenoszenie funduszy będzie odbywać się etapami, tak aby nie zaburzać ciągłości funkcjonowania obu firm. W pierwszej kolejności przenosimy do Skarbiec TFI pięć funduszy. Fundusze sekurytyzacyjne pozostaną w Trigon TFI. Ten podział jest szczególnie ważny ze względu na bezpieczeństwo powierzanych funduszom środków i posiadane przez obie firmy kompetencje. To nasza świadoma i odpowiedzialna decyzja wynikająca z troski o klientów – dodaje Marek Juraś, prezes Trigon TFI. 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu