Skarbiec widzi szanse na poprawę na rynkach finansowych i zwiększanie aktywów

ISBNews
opublikowano: 05-08-2015, 17:39

Skarbiec Holding widzi w perspektywie kolejnych miesięcy duże szanse na dalsze zwiększanie wartości aktywów oraz poprawę koniunktury na rynkach finansowych, która będzie wspomagała wypracowywanie dodatnich stóp zwrotu, poinformował prezes zarządu Skarbiec Holding Marek Rybiec.

"Wzrost aktywów zanotowaliśmy w funduszach akcyjnych, mieszanych i alternatywnych zarządzanych przez Skarbiec TFI. Na koniec lipca wartość tej klasy aktywów wynosiła 1,77 mld zł i wzrosła o ponad 38 mln zł wobec stanu na koniec czerwca br. Jesteśmy zadowoleni z wyników lipca, zarówno pod względem wzrostu aktywów, szczególnie w funduszach wysokomarżowych oraz pod względem wyników inwestycyjnych naszych funduszy.

Na wyróżnienie zasługuje nasz fundusz Skarbiec Market Neutral, który wypracował w lipcu 4,4% stopy zwrotu i był to najlepszy wynik wśród krajowych funduszy absolutnej stopy zwrotu. W perspektywie kolejnych miesięcy widzimy duże szanse na dalsze zwiększanie wartości aktywów oraz poprawę koniunktury na rynkach finansowych, która będzie wspomagała wypracowanie dodatnich stóp zwrotu w funduszach zarządzanych przez Skarbiec TFI" –powiedział Rybiec, cytowany w komunikacie.

Dodał, że duża zmienność na rynkach finansowych w lipcu spowodowała, że aktywa netto w grupie funduszy aktywów finansowych i niefinansowych skierowanych do szerokiego grona inwestorów spadły o 63,4 mln zł.

Wartość aktywów netto pod zarządzaniem Skarbiec TFI na koniec lipca br. wynosi 14,58 mld zł. Aktywa funduszy Skarbiec TFI skierowanych do szerokiego grona inwestorów wyniosły na koniec lipca ponad 3,4 mld zł. Od początku tego roku do końca lipca aktywa funduszy akcyjnych zarządzanych przez Skarbiec TFI wzrosły o prawie 440 mln zł. To efekt dodatniej sprzedaży netto, konwersji z funduszy dłużnych oraz poprawy koniunktury na rynkach finansowych, podano w informacji.

Według stanu na dzień 31 lipca 2015 r. Skarbiec TFI zarządzał 33 funduszami i subfunduszami skierowanymi do szerokiego grona inwestorów (w tym jednym funduszem Skarbiec-Rynku Nieruchomości FIZ w likwidacji - będącym w stanie likwidacji) oraz 10 funduszami dedykowanymi.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Fundusze / Skarbiec widzi szanse na poprawę na rynkach finansowych i zwiększanie aktywów