Skarbiec zarzuca sieć na klientów w sieci

GN
13-10-2011, 00:00

Akcje są bardzo przecenione, problemy Europy są już w cenach. Ale do końca roku fundusze pozostaną niedoważone.

Byliśmy innowacyjni we wprowadzaniu produktów, teraz będziemy w zakresie sposobu ich sprzedawania — tak Bogusław Grabowski, prezes Skarbiec TFI przedstawił nową inicjatywę firmy.

— Branża TFI była zapóźniona w stosunku do sektora bankowego, dominowały dokumenty papierowe, nie było urządzeń mobilnych. My to zmienimy i umożliwiamy zakup jednostek i zarządzanie portfelem przez internet i urządzenia mobilne. Zainwestować będzie można w 10 minut, bez papierów, kuriera — mówi Bogusław Grabowski.

Aby przekonać klientów do inwestowania Skarbiec rozdaje nagrody tym, którzy zainwestują na dłużej. I to nie byle jakie — iPhone’y, wycieczki czy audi — tym samym potwierdziły się nasze nieoficjalne informacje sprzed kilku dni.

— Liczymy na kilkuset nowych klientów do końca roku i kilku tysięcy w ciągu roku — zapowiada Grabowski. Skarbiec ma ok. 75 tys. klientów, z czego kilka tysięcy kupuje jednostki online. Z

daniem zarządzających nie należy się spodziewać pogłębienia spadków na giełdach. — Akcje w Polsce i na świecie są bardzo przecenione. W Polsce bardziej, bo indeksy podążały w rytm światowych, a realna gospodarka ma się lepiej. Sprawozdania naszych przedsiębiorstw wyglądają lepiej, na świecie mówi się o recesji,u nas tylko o spowolnieniu.

Sprawy będą szły w dobrą stronę, ale ze wzlotami i upadkami, politycy ogłoszą plan, potem ulegnie przesunięciu, co będzie wywoływało nerwowe reakcje rynków. Powoli rynki powinny powrócić do trendu wynikającego z fundamentów nie z emocji. W I połowie 2012 r. rynki będą się konsolidować, zmniejszy się zmienność, a w II zaczną dyskontować powolne wychodzenie z kryzysu — mówi Bogusław Grabowski.

Mimo względno optymizmu fundusze są nastawione ostrożnie. Stawia na duże spółki, nie szuka agresywnie okazji wśród mniejszych.

— Mimo, że ceny akcji są niskie do końca roku będziemy niedoważeni. Rynkiem rządzą emocje i polityka i spadki mogą się pogłębić. Jest dobry moment na budowanie pozycji w funduszach obligacyjnych, bo spodziewamy się obniżki stóp procentowych — Ludmiła Falak, szefowa działu inwestycji Skarbiec TFI.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GN

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Skarbiec zarzuca sieć na klientów w sieci