Czytasz dzięki

Skipietrow krok bliżej mariażu

ANP
opublikowano: 19-05-2008, 00:00

Negocjacje Mostostalu-Export z przyszłym inwestorem posuwają się do przodu. Na razie firmy rozmawiają o współpracy operacyjnej.

Negocjacje Mostostalu-Export z przyszłym inwestorem posuwają się do przodu. Na razie firmy rozmawiają o współpracy operacyjnej.

Do połowy tego tygodnia zagraniczna spółka, najpoważniejszy z dwójki kandydatów, z którymi Mostostal-Export negocjuje budowlany mariaż, ma przygotować na piśmie swoją wizję współpracy.

— Uzgodniliśmy, że w interesie obu stron leży uzgodnienie współpracy operacyjnej. Z tego może wyniknąć celowość powiązań kapitałowych — mówi Michał Skipietrow, prezes Mostostalu-Export.

Prezes Skipietrow przyznał niedawno na łamach „PB”, że byłby zadowolony, gdyby udało mu się uzgodnić zasady i procedury postępowania.

Przypomnijmy. Giełdowa spółka negocjuje z dwoma zagranicznymi publicznymi podmiotami. Roczne obroty każdego przekraczają 2 mld EUR (6,77 mld zł). Na razie tajemnicą jest, o które firmy chodzi.

Wiadomo tylko, że jedna ze spółek chce pozyskiwać kontrakty zarówno w Rosji, jak i w Polsce, a druga jest zainteresowana utworzeniem joint venture w Rosji. Ta firma chce też wziąć udział w przetargach na autostrady w Polsce. Mostostal-Export ma nadzieję, że przy jej pomocy mógłby starać się o projekty w Rosji.

Po zakończeniu negocjacji sprawą zajmie się walne zgromadzenie, które zostanie zwołane do końca czerwca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane