Skipietrow rozmawia z trzema firmami

ANP
opublikowano: 10-04-2008, 12:30

Dwie zagraniczne spółki i jedna krajowa zabiegają o wejście w mariaż z budowlanym Mostostalem Export. Michał Skipietrow, prezes giełdowej spółki, ujawnił, że oba zagraniczne podmioty są publiczne, a  ich obroty sięgają powyżej 2 mld EUR.

Według Michała Skipietrowa, nie ma kolizji interesów pomiędzy podmiotem krajowym, a zagranicznymi. Jednak w przypadku zagranicznego partnera wybór musi być jednoznaczny. Dodaje, że w każdym z przypadków jest za emisją z prawem poboru, a idealnie byłoby, by doszło też do emisji kierowanej.

Wybór partnera zagranicznego jest kluczowy dla Mostostalu Export, który zamierza startować w przetargach publicznych na duże projekty. 

Po informacji kurs ME eksplodował. Akcje budowlanej spółki, przed 12.30 pozostające w trendzie bocznym, bez obrotów, zaczęły szybko piąć się w górę. Na zamknięciu rosły już o 29 proc., przy 34 mln zł obrotów. Przy okazji wspięły się najwyżej od listopada.

Więcej o planach mariażu spółki i przymiarkach do nowych kontraktów w jutrzejszym „Pulsie Biznesu”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Skipietrow rozmawia z trzema firmami