Skipietrow w roli rozgrywającego

KSA
opublikowano: 14-09-2007, 00:00

Prezes Mostostalu Export przedstawił radzie nadzorczej propozycję strategii dla spółki. Posiedzenie przebiegło po jego myśli.

Prezes Mostostalu Export przedstawił radzie nadzorczej propozycję strategii dla spółki. Posiedzenie przebiegło po jego myśli.

Przed dwoma dniami doszło do zapowiadanego kluczowego spotkania rady nadzorczej Mostostalu Export z prezesem Michałem Skipietrowem. Menedżer zaprezentował strategię rozwoju budowlanej spółki. O tym, że intensywnie pracuje nad dokumentem, informował na łamach „Pulsu Biznesu” w połowie lipca. Pisaliśmy wówczas, że Michał Skipietrow pod uwagę bierze trzy możliwe scenariusze: samodzielny rozwój Mostostalu Export, znalezienie dla spółki inwestora branżowego lub zaangażowanie inwestora finansowego. Prezes nie krył, że najbliższa jest mu druga lub trzecia koncepcja. Jego zdaniem, wówczas spółka w krótkim czasie mogłaby nawet potroić przychody (w ubiegłym roku miała blisko 205 mln zł) i łatwiej byłoby jej ubiegać się o większe kontrakty. To podejście spotkało się też z pozytywną reakcją analityków.

— Posiedzenie rady nadzorczej przebiegło po mojej myśli. Nie mogę jednak na razie powiedzieć nic więcej na ten temat — ujawnił Michał Skipietrow.

Analizując wcześniejsze wypowiedzi prezesa, można więc przypuszczać, że Mostostal Export będzie szukać sobie partnera. A może już go znalazł — Michał Skipietrow informował bowiem, że w strategii wskaże konkretne podmioty, z którymi możliwy byłby alians. Prezes nie chciał jednak wczoraj odnieść się do tej kwestii. Zapowiedział jedynie, że rynek nieco więcej na ten temat dowie się zapewne w przyszłym tygodniu. Do końca września miała też zapaść decyzja, czy spółka opublikuje prognozy finansowe na ten rok.

Michał Skipietrow kieruje Mostostalem Export od 17 lat. Szykuje się już jednak do przekazania fotela komuś innemu — sam ma zasiąść w radzie nadzorczej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu