Sklejka Pisz szuka inwestora

Zbigniew Kazimierczak
opublikowano: 25-09-2008, 00:00

Paged chętnie by ją kupił, ale… wiosną. Teraz realia się zmieniły i żadnych zgłoszeń już nie ma.

Paged chętnie by ją kupił, ale… wiosną. Teraz realia się zmieniły i żadnych zgłoszeń już nie ma.

Minister skarbu ogłosił zaproszenie do rokowań w sprawie kupna 85 proc. akcji Sklejki Pisz. Do sprzedaży jest 25 330 000 akcji producenta wyrobów sklejkowych. Oferty można składać do 20 października. Resort poinformuje każdego oferenta o wyniku rokowań listem wysłanym do 7 listopada. Ministerstwo skarbu może wybrać jednego lub kilku inwestorów. Uprawnionym pracownikom przysługuje prawo do nieodpłatnego nabycia do 15 proc. akcji spółki.

Wcześniej resort chciał wprowadzić Sklejkę Pisz na giełdę. Jednak pod koniec lipca zrezygnował z tych planów "z powodu dekoniunktury na rynku drzewnym".

Sklejką Pisz poważnie interesował się też giełdowy Paged, budujący grupę drzewno-meblową. Jeszcze na wiosnę jego szef Waldemar Czarnocki zgłaszał chęć kupna akcji. Potem jednak Paged odkupił od państwa resztówkę w Pagedzie Sklejka i na Piszu przestało mu tak zależeć. Jakie jest jego obecne stanowisko?

— Żadnych deklaracji. Sytuacja w branży sklejkowej mocno się zmieniła. Na gorsze. Jesteśmy bardzo ostrożni w kwestii potencjalnych akwizycji. Widzę jednak, że stanowisko ministerstwa uległo zmianie. Wcześniej na sprzedaż miał być wystawiony 30-procentowy pakiet akcji. Teraz do kupienia jest cała firma — mówi Waldemar Czarnocki.

Zapowiada, że mniej więcej za 10 dni zbierze się rada nadzorcza Pagedu i to ona ostatecznie zadecyduje, co zrobić z ofertą resortu skarbu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy