Sklepy Tchibo z ubraniami

Magdalena Laskowska
opublikowano: 06-09-2005, 00:00

Międzynardowy koncern postawi w Polsce na rozwój sieci sklepów. Zaproponuje w niej klientom nie tylko swój markowy produkt — kawę.

„Co tydzień w nowym świecie” — takie motto od 15 września będzie przyświecać polskiemu oddziałowi Tchibo. Tego dnia w Warszawie ruszy pierwszy sklep koncernu, który zaoferuje nie tylko kawę, ale także produkty niezwiązane w żaden sposób z szeroko rozumianą branżą spożywczą. To nie jest nowy pomysł. Od kilkudziesięciu lat jest stosowany na zachodnich rynkach.

Co tydzień Tchibo będzie wprowadzać do sprzedaży tematycznie dobrane kolekcje produktów (po 25-30). Raz może to być sprzęt gospodarstwa domowego, innym razem narzędzia ogrodnicze, sprzęt sportowy czy elektronika. Pierwszymi dostępnymi kolekcjami w Polsce będą męskie i damskie markowe ubrania, zabawki, a także wyroby elektroniczne.

Tchibo zacznie od przebudowy własnych sklepów — na początek trzech w Warszawie. Potem uruchomi stoiska w hipermarketach — najszybciej w Realu.

I to może być główny kanał dystrybucji. Sieć kawowa Tchibo liczy 18 barów. Nie wszystkie jednak — z uwagi na powierzchnię i lokalizację — zmienią swoje przeznaczenie.

— Otwarcie sklepów nie zmieni faktu, że naszym głównym produktem jest kawa — deklaruje Wioletta Rosołowska, dyrektor generalny Tchibo Warszawa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Laskowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu