Sklepy z damską bielizną mogą zniknąć z krajobrazu Arabii Saudyjskiej

opublikowano: 03-08-2011, 08:39

Dekret rządu Saudyjskiego nakazujący zatrudnianie kobiet w sklepach z damską bielizną, może spowodować likwidację znacznej ilości butików.

Kobiety w Arabii Saudyjskiej w dalszym ciągu zmuszone są do robienia zakupów w sklepach z damską bielizną, w których sprzedawcami są mężczyźni. Precedens ma miejsce pomimo licznych petycji i dwóch dekretów rządu Saudyjskiego, że biznesy mają zacząć zatrudniać kobiety.

Zabiegiem mającym na celu zmuszenie sklepikarzy do zatrudnienia kobiet jest wprowadzona 11 lipca 2011 r. regulacja stwierdzająca, że jeżeli w przeciągu najbliższych 6 miesięcy sprzedawcy płci męskiej nie zostaną zastąpieni kobietami, to butiki zostaną  zlikwidowane.

- Czytamy na temat regulacji w gazetach, ale nie otrzymaliśmy żadnych instrukcji. Ten plan może zostać zrealizowany, aczkolwiek okres 6 miesięcy, w którym mamy wyszkolić nowych sprzedawców, jest niewystarczający. Kobiety potrzebują zostać przeszkolone od samego początku – komentuje Tarek, menadżer sklepu z damską bielizną w saudyjskim Jeddah.

W Arabii Saudyjskiej, w jednym z najbardziej konserwatywnych społeczeństw, religijne patrole policji monitorują ulice w celu przestrzegania przepisów segregacji płci. Kobiety nie maja prawa pracować w miejscach publicznych, gdzie mogą mieć kontakt z mężczyznami, przez to nie mogą wykonywać zawodu sprzedawczyni, bądź kasjerki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu