Škoda przez Indie wjedzie do Ameryki Południowej

BAM
opublikowano: 07-03-2018, 17:52
aktualizacja: 07-03-2018, 17:55

Za osiem lat Škoda chce produkować 2 miliony samochodów rocznie. Czeski koncern planuje też ekspansję na kolejne rynki. Chce być obecny w 120 krajach.

Do końca dekady czeska Škoda Auto chce wprowadzić do sprzedaży 19 nowych modeli aut, w tym pięć elektrycznych. Centrum produkcji e-samochodów, według zapewnień prezesa firmy Bernharda Maiera, ma być Republika Czeska. Szefostwo grupy planuje stworzyć w Mladej Boleslav, gdzie znajdują się największe zakłady produkcyjne, kolejnych 3 tys. miejsc pracy. Obecnie w tamtejszej fabryce pracuje ok. 23 tys. osób.

- Możliwe, że gdyby powiódł się nasz projekt uruchomienia produkcji w Indiach, wytwarzalibyśmy tam samochody przeznaczone nie tylko na lokalny rynek, ale również eksportowalibyśmy je do niektórych krajów Ameryki Południowej – powiedział cytowany przez agencję ČTK prezes Bernhard Maier.

Škoda ma plan osiągnięcia w indyjskich zakładach produkcji na poziomie ponad 300 tys. aut rocznie. Ma również zamiar podwojenia produkcji na swoim największym rynku, czyli w Chinach, gdzie obecnie wytwarza rocznie ok. 300 tys. pojazdów. Cel dalekosiężny d osiągnięcia w 2025 r. to produkcja 2 mln sztuk samochodów (obecnie roczna produkcja Škoda to 1,2 mln aut).

Firma chce wejść w sumie na aż 18 nowych rynków, co oznacza, że Škody będzie można kupić w 120 krajach świata. W tym roku auta tej marki mają się pojawić w Singapurze, w przyszłym - w RPA. W planach czeskiego producenta nie ma jednak, choć w przeszłości pojawiały się takie informacje, ekspansji do Stanów Zjednoczonych.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BAM

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Škoda przez Indie wjedzie do Ameryki Południowej