SKOK-i: Nie wprowadzamy w błąd

DI
opublikowano: 23-03-2009, 15:18

Teza KNF jest nieprawdziwa - informują SKOK-i w odpowiedzi na komunikat Komisji Nadzoru Finansowego z dnia 20 marca 2009 r., w którym KNF odnosi się do reklamy SKOK twierdząc, że „wprowadza konsumentów w błąd, dyskredytując konkurencyjną dla SKOK działalność banków odnosząc się przede wszystkim do stopnia bezpieczeństwa depozytów przez nie gromadzonych”.

"Reklama spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych w żaden sposób nie odnosi się do bezpieczeństwa depozytów w bankach. Połączenie hasła "Nie wińcie nas" z rozmazanym napisem "bank" odnosi się do obecnej reputacji banków, o której powszechnie donoszą środki masowego przekazu, informując m.in. o nierozważnym udzielaniu kredytów hipotecznych czy szkodliwych dla gospodarki tzw. opcjach walutowych. W powszechnym odczuciu społecznym, jak też według analityków rynku finansowego, to przede wszystkim banki ponoszą odpowiedzialność za wywołanie obecnego kryzysu.
W tej sytuacji ważnym jest, aby konsumenci nie pozostawali w błędzie i posiadali wiedzę o tym, że kasy nie są bankami" - poinformowały SKOKi w komunikacie.

Kasy jako instytucje finansowe nie podlegające reżimowi ustawy prawo bankowe nie są zobowiązane do stosowania regulacji bankowych - poinformował Andrzej Dunajski, rzecznik prasowy SKoK-ów

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / SKOK-i: Nie wprowadzamy w błąd