Skok na pieniądze trzymane w piwnicy

DI, PAP
24-07-2012, 06:29

Trzech uczniów krakowskich szkół dokonało rozboju na biznesmenie spod Suchej Beskidzkiej. Ich łupem padła gigantyczna kwota 1 mln 300 tys. zł i prawie 6 tys. euro – informuje „Dziennik Polski”.

Przedsiębiorca trzymał pieniądze w domu bez specjalnych zabezpieczeń, w zwykłym pudełku, w piwnicy. Wszystkie zrabowane pieniądze udało się odzyskać.

Do rozboju doszło w kwietniu br. Z ustaleń policji wynika, że trzech zamaskowanych chłopaków skorzystało z okazji i zaatakowało jednego z domowników. Pokrzywdzony trafił na kilka dni do szpitala. Po jego obezwładnieniu sprawcy splądrowali pomieszczenia i uciekli samochodem, który zaparkowali w pobliżu posesji. Ujęto ich już następnego dnia. Całą zrabowaną sumę odzyskano. Rabusie zabrali 1 mln 310 tys. 552 zł oraz 5820 euro.

Prokuratura potwierdza, że do krakowskiego sądu skierowano akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom, sprawcom rozboju. Grozi im od 3 do 15 lat więzienia. Oskarżeni przyznali się do winy i potwierdzili swój udział w rozboju. Sprawę trzeciego uczestnika napadu przekazano do krakowskiego sądu dla nieletnich.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / Skok na pieniądze trzymane w piwnicy