Skotan ma partnera

GRA
opublikowano: 02-11-2009, 00:00

Spółka Romana Karkosika negocjuje umowę, dzięki której rozpocznie wreszcie działalność operacyjną.

Spółka Romana Karkosika negocjuje umowę, dzięki której rozpocznie wreszcie działalność operacyjną.

Skotan, kontrolowany przez znanego inwestora Romana Karkosika, wytypował partnera do flagowego projektu zakładającego budowę instalacji do produkcji drożdży paszowych. Podpisał list intencyjny z dwiema spółkami z grupy Lotos: Lotos Czechowice i Lotos Biopaliwa.

— Mam nadzieję, że w najbliższych tygodniach uda nam się podpisać umowę — mówi Marek Pawełczak, prezes Skotanu.

Plan zakłada, że jego firma wydzierżawi teren od spółki Lotos Czechowice, zbuduje na nim instalację i będzie przerabiać glicerynę, którą zamierza kupować od spółki Lotos Biopaliwa (zajmuje się produkcją estrów, a odpadem w tym procesie jest właśnie gliceryna).

— Umowa ze Skotanem zapewni firmie Lotos Biopaliwa dodatkowy kanał sprzedażowy dla gliceryny — powiedziano nam w biurze prasowym Lotosu.

Skotan podpisał niedawno z PARP umowę, w ramach której dostanie 17 mln zł dofinansowania do projektu, który łącznie pochłonie 37,6 mln zł. Harmonogram zakłada, że pierwszy etap budowy zostanie zakończony w przyszłym roku i będzie polegał na budowie instalacji o wydajności 1100 ton rocznie. Potem, jeśli założenia techniczne się potwierdzą, instalacja zwiększy skalę produkcji 10-20 razy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy